Każdy człowiek, rodząc się, powinien dostać w pakiecie bilet w takie miejsce, aby poczuć jak inaczej można żyć, myśleć, czuć, doświadczać… – napisała jedna z uczestniczek wyprawy do Indii.

Tym razem zapraszam Was do Indii (dwa terminy: 27 grudnia 2017 – 8 stycznia 2018 oraz 13 – 26 stycznia 2018), abyście rozpoznały tam swoje emocje, odzyskały poczucie szczęścia i radość życia.
Dwutygodniowy pobyt zawiera pakiet zabiegów ajurwedyjskich, odpoczynek nad brzegiem oceanu w unikalnej części południowych Indii, Kerali, nazywanej Krainą Boga, a także wiele atrakcji dopasowanych indywidualnie do potrzeb grupy (warsztaty Transcendental Art, medytacja, joga, pranajamy, warsztaty rozwojowe, itp.).

W Kerali urzeka spokój oceanu (fot. Issa Tifaret)
W Kerali urzeka spokój oceanu (fot. Issa Tifaret)

Na cenę składa się pakiet pobytowy oraz bilet lotniczy

PAKIET POBYTOWY od 1250 EURO

(cena zależy od terminu zgłoszenia się / przy zgłoszeniach do 15 listopada 2017 – 1250 euro, po tym terminie 1500 euro)

W cenie:

– transfery z/do lotniska
– zakwaterowanie w komfortowym domu, w  kurorcie nad oceanem (południowe Indie, Kerala), pokoje dwuosobowe
– wyżywienie, 2 wegetariańskie posiłki (śniadanie i obiadokolacja)
– 2 wycieczki krajoznawcze: backwaters oraz wizyta w Asharmie Amy (po drodze odwiedzenie Kolam – zakupy)
– warsztaty Transcendental Art
– Joga i Ayurweda (w I terminie: joga dwa razy dziennie przez 5 dni oraz 5 zabiegów ajurwedyjskich; w II terminie: konsultacja z lekarzem ayurwedyjskim i 10 zabiegów ajurwedyjskich)
– pozostałe: medytacje nad oceanem, plaża, wycieczki po okolicy

Opcjonalnie, dla chętnych, dodatkowo płatne inne atrakcje i warsztaty: np. kurs masażu ayurwedyjskiego, Reiki, uzdrawianie praniczne, Transcendental Art – kurs mistrzowski, joga dla terminu drugiego, loty na paralotni, warsztat gotowania indyjskich potraw, itp. (zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie zapotrzebowania).
Przykładowe ceny dodatkowych kursów: kurs Reiki (250 zł pierwszy poziom, 250 zł drugi poziom, 1500 zł kurs mistrzowski); Ajurweda z certyfikatem kliniki (zależnie od zabiegów, np. nauka masażu Abyanga 5 dni – 750 zł).

BILET

– bilet każda uczestniczka kupuje indywidualnie, w praktyce bilety kupimy, gdy zbierze się bazowa grupa, prawdopodobnie w sierpniu. W tej chwili bilety kosztują ok. 2700 zł

Termin
I termin: 27 grudnia 2017 – 8 stycznia 2018
II termin: 13-26 stycznia 2018

(istnieje możliwość delikatnego modyfikowania terminu, w zależności od potrzeb grupy, i aby zoptymalizować cenę biletu)

Kontakt i dodatkowe informacje: anetapondo@miastokobiet.pl

Informacje praktyczne:

UWAGA uczestnicy nabywają wizę i bilet lotniczy we własnym zakresie. Służymy pomocą i naszym doświadczeniem w przebyciu wszystkich formalności wizowych i zakupu biletu. Dobra wiadomość jest taka, że teraz procedury zostały uproszczone na wizę online oczekuje się 78h i nie potrzeba wysyłać dokumentów kurierem, a po prostu skan paszportu i zdjęcia online.

Refleksje uczestniczek wyjazdu:

Baaardzo dziękuję za cudowny czas w Indiach. Dziękuję za opiekę, przewodnictwo, rozmowy, inspiracje, wolność, przemiany, za brak planu, za otwartość i ufność do innych Ludzi. Moja refleksja po powrocie: każdy człowiek rodząc się powinien dostać w pakiecie bilet w takie miejsce aby poczuć jak inaczej można żyć, myśleć, czuć, aby doświadczyć…

Teraz rozumiem, dlaczego ludzie tutaj wracają… Jest tutaj jakiś magnes, klimat do którego się ciągnie jak ćma do światła. Człowiek czuje się uszanowany i doceniony. Jest się otoczonym szczerą miłością i ciepłem. Pojawia się szczególne poczucie bezpieczeństwa, jak mało gdzie. Fascynujące jest obserwowanie różnych kultur w jednym autobusie lub pociągu, w symbiozie. Ilustracje zestawiające wielu Bogów – mieszkają tutaj najbardziej tolerancyjni ludzie jakich dotąd spotkałam. Dlatego można się tutaj tak świetnie poczuć. Uszanowana kobiecość. Tutaj widziałam najbardziej kobiece stroje na ulicach, już bardziej kobieco się nie da. Tyle par wokół chodzących za rękę. Zaskoczyło mnie, że tak wielu mężczyzn jest tak blisko kobiet. Rozmawiają ze sobą czule. Poza tym luksus picia wody ze studni, jedzenia potraw z ulicy. Wielka uprzejmość w sklepach, restauracjach i wszystkich ludzi z obsługi. Teraz rozumiem, dlaczego się tutaj wraca…

Backwaters w Kerali (fot. Fotolia)
Backwaters w Kerali (fot. Fotolia)
Ocean to doskonałe miejsce na codzienną medytację, fot. Issa Tifaret
Ocean to doskonałe miejsce na codzienną medytację, fot. Issa Tifaret
Spacery i kolacje nad brzegiem oceanu (fot. Issa Tifaret)
Spacery i kolacje nad brzegiem oceanu (fot. Issa Tifaret)

ORGANIZATORKA:

Ewa Issa Tiffaret: Polka mieszkająca na Bali, a w miesiacach zimowych w Indiach, instruktorka Transcendental Art. Przez wiele lat pobierała nauki u tybetańskich mistrzów i tłumaczyła ich skrypty i nauki. Pracuje ze światłem, kolorem, dźwiękiem. Jej misją jest budzenie świętej kobiecości. Warsztaty prowadzi na całym świecie, w ostatnich latach najczęściej na Bali, w Indiach, Tajwanie. W miesiącach letnich przyjeżdża do Polski.
Strona Ewy: http://www.transcendental-art.com/

WSPÓŁORGANIZATORKA:

Aneta Pondo: dziennikarka, redaktor naczelna „Miasta Kobiet”, prezeska Fundacji Miasto Kobiet, uwrażliwiona na słowa i komunikację. Mottem jej działań jest: Przyszłość zależy od kobiet. Wpiera kobiety wydając od 12 lat czasopismo Miasto Kobiet, portal www.miastokobiet.pl, organizując spotkania Klubu Miasta Kobiet, warsztaty dla kobiet, kręgi kobiet. www.anetapondo.pl

Kontakt i dodatkowe informacje: anetapondo@miastokobiet.pl

Organizatorki: Issa Tifaret i Aneta Pondo (fot. Katarina Off)
Organizatorki: Issa Tifaret i Aneta Pondo (fot. Katarina Off)