Być może jest to najdziwniejsze ogłoszenie o pracę, jakie miałaś okazję czytać. Jest takie, bo zakładam, że trafi do tej jednej jedynej osoby, na którą czekam, ja i „Miasto Kobiet”.

Nowa przestrzeń

Ponad trzy lata do redakcji „Miasta Kobiet” przyszła Kasia Małodobry – najpierw na staż, po którym dołączyła na stałe do naszego zespołu. Kasia odpowiada za portal www.miastokobiet.pl (tworzenie, pozyskiwanie i zamieszczanie treści, organizację konkursów, itp.), za profil MK na fb, za wysyłanie newsletterów, za organizacją naszych eventów. Rozwiązuje na bieżąco problemy techniczne z naszymi komputerami i skrzynkami mailowymi (tak, tak, Kasia ma wiele talentów). Opiekuje się stażystkami, uczy je, jak pisać i publikować materiały w portalu. Odpowiada za patronaty medialne. Kasia jest utalentowaną organizatorką, jest poukładana, odpowiedzialna, o niczym nie zapomina. Dba o swój rozwój, uczy się nowych rzeczy, zdobywa kolejne doświadczenia.
W przyszłym tygodniu odchodzi z „Miasta Kobiet” z powodów osobistych. Bardzo dziękuję Kasi za jej zaangażowanie w rozwój „Miasta Kobiet”.

Swoim odejściem stwarza przestrzeń na nowe.

Uwaga. Nie chodzi o to, żeby Kasię zastąpić. Ludzie, wbrew temu co się mówi, nie są zastępowalni, bo nie są klonami. Owszem, w miejsce jednej osoby przychodzi kolejna, ale nie na zasadzie podmiany, tylko wniesienia nowych jakości.

Czekamy na osobę, która wniesie do „Miasta Kobiet” nową jakość, energię i pomysły.

Co będziesz robić

Będziesz odpowiedzialna za funkcjonowanie i rozwój portalu www.miastokobiet.pl, za:
– dobór i ekspozycję treści,
– publikowanie materiałów własnych i promocyjnych,
– pisanie i redagowanie,
– wyszukiwanie atrakcyjnych tematów,
– organizowanie konkursów i plebiscytów,
– szukanie i wdrażanie pomysłów, jak zwiększyć oglądalność portalu.,
– szukanie i wdrażanie pomysłów, jak rozwinąć portal, by realizował naszą misję, którą od 2016 mamy oficjalnie wpisaną w markę Miasto Kobiet: „Przyszłość zależy od nas.
– szukanie i wdrażanie pomysłów, by wokół portalu skupiała się społeczność zaangażowanych kobiet,
– promocję portalu w mediach społecznościowych, aktywizację i zdobywanie fanów i czytelników.

To nie wszystko, bo przecież wydajemy gazetę „Miasto Kobiet” i w jej tworzenie także będziesz zaangażowana.

Co dwa miesiące organizujemy Klub Miasta Kobiet i raz na kwartał Szafobranie z Miastem Kobiet, a od czasu do czasu warsztaty. Sprawowałabyś nad nimi pieczę od strony organizacyjnej.

Czasem (a może częściej) pomagałabyś mi w różnych pierdołowatych zadaniach (określenie zaczerpnięte od Oli Budzyńskiej:), które zajmują czas, nie są wdzięczne, ale za to konieczne do wykonania. Robiłabyś też inne rzeczy, których jeszcze nie umiem sobie wyobrazić, a wiem, że przyszłyby na nie pomysły razem z Tobą.

Jakie kwalifikacje są potrzebne w tej pracy

Liczą się nie tylko umiejętności, ale i osobowość. Od nich zależy, czy swoją energią przyciągniesz Czytelników. Dlatego oprócz tak oczywistych rzeczy, jak:
– doświadczenie w obsłudze wordpressa i prowadzeniu portali,
– umiejętność pisania i redagowania tekstów
– biegłość w poruszaniu się w mediach społecznościowych
– znajomość marketingu on-line
ważne są dla nas Twoje inne cechy. Kim jesteś, czym się interesujesz, skąd czerpiesz energię, co robisz, by się rozwijać, jakie wartości wnosisz w świat, który cię otacza.

Szukamy osób, które są kreatywne, odpowiedzialne, samodzielne, zaangażowane, a zarazem spójne, uczciwe, otwarte na nowe możliwości. Każde z tych określeń wymienionych wyżej jest dla nas istotne – nie jest to tylko wyliczanka cech, którą każdy pracodawca umieszcza w swoich ogłoszeniach o pracę.
Możesz się dużo u nas nauczyć. Liczymy, że Ty też podzielisz się swoją wiedzą.

Jeśli po przeczytaniu tego co wyżej masz odczucie, że oferujemy Ci ekscytującą przygodę, odpowiem: i tak i nie. Zależy do Ciebie, jaka będzie. I nie spodziewaj się, że taka praca to tylko spotkania z ludźmi i pisanie świetnych tekstów, bo przeżyjesz rozczarowanie. Pewnie myślisz, że praca w gazecie i portalu dla kobiet to wielkie WOW. Może jesteś przekonana, że ja, jako redaktor naczelna „Miasta Kobiet”, mam super ekscytująca pracę. Mam. A jednak zdziwiłabyś się, ile czasu zajmują mi żmudne codzienne czynności, które nie mają nic wspólnego z ekscytacją. Uprzedzam cię, że praca z nami to nie tylko fajerwerki.

Znamy się?

A może ja Cię znam? Wiele osób przewinęło się przez redakcję – stażystek, współpracujących dziennikarek. Może jest ktoś, o kim nie pomyślałam, że się nadaje na to miejsce, a jak napisze do mnie, zawołam „eureka!”. Może znamy się z naszych imprez, maili, innych kontaktów?

Wierzę, że jesteś i czekasz na to ogłoszenie!

Napisz do mnie. I proszę, jeśli masz tylko pasję i zaangażowanie, to nie wystarczy. Nie pisz, że nie spełniasz kwalifikacji, ale wszystkiego się nauczysz. Wierzę, że to możliwe. Jednak i tak uczyć się musisz na bieżąco, bo w tej branży ciągle trzeba się doszkalać, dlatego zależy mi, żebyś tę bazę już miała (czyli: pisanie, marketing on-line, wordpress, media społecznościowe)

Redakcja „Miasta Kobiet” jest w Krakowie.

Na maile czekam do 3 lutego 2016 pod adresem: anetapondo@miastokobiet.pl

Z góry przepraszam, że nie odpiszę na każdy mail. Skontaktuję się z kilkoma wybranymi osobami