Do tej pory zapraszałam Was do malowania na Bali (i nadal zapraszam – we wrześniu 2017). Dodatkowo jednak, w LIPCU, będzie można zanurzyć się w sztuce transcendentalnej w KRAKOWIE. Issa Tiffaret (Ewa Szymczak) na dwa letnie miesiące przyjeżdża do Polski. To niezwykła okazja, by poczuć o co w malowaniu w procesie, o którym już wiele razy pisałam, chodzi.

WARSZTATY SZTUKI TRANSCENDENTALNEJ

Przebudzenie Smoka

27-31 lipca 2017, Kraków

 

O WARSZTATACH

W czasie warsztatów otrzymasz narzędzia (m.in. medytacje, ćwiczenia, wiedzę, inspiracje), by odkryć w sobie twórcę i niezmierzoną przestrzeń kreacji. Nie ma znaczenia, czy kiedykolwiek trzymałeś pędzel w ręce. Podczas malowania intuicyjnego wykroczysz poza konwencjonalny umysł, odnajdziesz drogę do własnego centrum inspiracji i poszerzysz osobisty potencjał w każdej dziedzinie.

Malowanie w procesie to odnajdywanie punktów stycznych między życiem a obrazem, to wydobywanie tego, co nieuświadomione. Efektem dodatkowym jest to, że wiele osób, nawet tych, które były przekonane, że nie mają talentu lub nie potrafią malować, odnajdują nową drogę. Są osoby, które po warsztatach zaczęły wystawiać swoje obrazy, a nawet zmieniły zawód. Sztuka stała się dla nich nową profesją, nowym życiem.

Issa Tifaret, transcendental art
Transcendental Art to malowanie Sercem (fot. Issa Tifaret)
Nie ma znaczenia czy kiedykolwiek wcześniej trzymałeś pędzel w ręce (fot. Issa Tifaret)
Nie ma znaczenia czy kiedykolwiek wcześniej trzymałeś pędzel w ręce (fot. Issa Tifaret)

Możesz wziąć udział w kursie poziomu I, poziomu II (dla tych, co ukończyli poziom I) oraz Kursie Mistrzowskim (dla tych, którzy ukończyli poziomi II).

I POZIOM, inicjuje proces poznania krok po kroku, zaznajamia z podstawowymi zasadami tworzenia, inicjuje duchową podróż w kreacji. Pierwszym krokiem jest zrozumienie naszej wielopoziomowej egzystencji oraz oczyszczenie zakodowanych, ale nie naszych wpisów, które determinują naszą egzystencję (najczęściej tworzymy z wierzeń, przekonań i myśli innych ludzi, tych wzorców, które zasymilowaliśmy za pośrednictwem rodziców, książek, konwencjonalnej edukacji, środowiska). Równolegle aktywujemy w sobie świadomość tworzenia dochodząc do jego głębi.

II POZIOM, kontynuacja, która pozwala wejść głębiej w proces połączenia z wewnętrznym twórcą. Na tym etapie stajemy się jednym z transcendentalnym polem świadomości, które jest źródłem wszelkiego tworzenia.

KURS MISTRZOWSKI, jest autentycznym przekazem wibracyjnym z pola transcendentalnej świadomości. Na Kursie Mistrzowskim zaczynamy otrzymywać klucze do ostatecznego zrozumienia, tutaj zaczyna się tworzenie z pola naszego przeznaczenia. Jest to proces dla artystów sztuki życia i intuicyjnej inteligencji serca. Kształci w technikach sztuki transcendentalnego doświadczenia i poznania. Przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoje odkrycie boskich praw tworzenia. Daje narzędzia nowej perspektywy procesu tworzenia: intuicyjne malarstwo, świadomość słowa w tworzeniu, wgląd w to czym są uczucia i emocje, ruch i dźwięk, techniki medytacyjne – klucze do wibracyjnego otwarcia świadomości, praca z kolorami – fale częstotliwości światła, integralność, koherencja serca oraz poznanie obecnej uważności w sobie i w pracy z ludźmi. Dla osób, które będą gotowe na to, dopełnieniem będzie Kurs nauczycielski, który daje wskazówki w jaki sposób prowadzić na tej ścieżce świadomości, stać się nauczycielem nowej ery.

UWAGA: Często otrzymujemy zapytania czy można wziąć udział w Kursie Mistrzowskim bez wprowadzenia czyli przejścia podstawowych zasad tworzenia (podczas dwóch liniowych poziomów). Zdecydowaliśmy się na doświadczenie… Osoby, które czują gotowość, mogą otrzymać akces do poziomu mistrzowskiego na zasadzie kolistej, a nie liniowej. Czyli mogą poznać I i II poziom równolegle.

Podczas malowania intuicyjnego wykroczysz poza konwencjonalny umysł, odnajdziesz drogę do własnego centrum inspiracji i poszerzysz osobisty potencjał w każdej dziedzinie.
Podczas malowania intuicyjnego wykroczysz poza konwencjonalny umysł, odnajdziesz drogę do własnego centrum inspiracji i poszerzysz osobisty potencjał w każdej dziedzinie.
Ruch, światło, kolor... A Ty, z czego tkasz swoje życie? (fot. Issa Tifaret)
Ruch, światło, kolor… A Ty, z czego tkasz swoje życie? (fot. Issa Tifaret)

CO MA WSPÓLNEGO SMOK Z TWÓRCZOŚCIĄ

Mówi Issa Tiffaret:
Smok to paralela potężnej mocy, która służy miłości. Starzy Tybetańczycy mówili mi, że smoki mieszkają wysoko w Himalajach, tak wysoko, że rzadko można je spotkać, ukrywają się w chmurach, czasami widać tylko ogon… Smoki żywią się kryształami. Kiedy zrzucają skórę, ktoś z wioski zakrada się, aby ją zabrać i stworzyć leczniczy proszek.
Z kolei na Bali, gdzie widnieje mnóstwo rzeźb i wizerunków ze smokami, powiedziano mi, że smoki chronią świętych ludzi i boskie istoty, pozwalają nam być sobą bez lęku.
Smok w Krakowie jest czymś oczywistym. Mieszka na wawelskim czakramie. Kiedy w ubiegłym roku w Krakowie zorganizowałam warsztaty, chodziłam codziennie na Wawel, aby tam medytować. Poddawałam się mocy miejsca, jego energii, a moje intencje realizowały się w życiu. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłam smoka w polu eterycznym zamku na Wawelu. Był w ognistym, ciepłoczerwonym kolorze. Czerwień to kolor budzenia, a ogień jest symbolem kreacji. Kiedy mówię o istnieniu innych światów, daję ludziom choćby iskrę możliwości, aby się podłączyli do swoich intencji, marzeń i pragnień.

SZCZEGÓŁY

DATA:
27-31 lipca 2017
Warsztaty będą trwały codziennie od g. 11-17.30 z godzinną przerwą na posiłek (możliwe jest ustalenie innych godzin, np. zaczynanie od g. 10, malowanie do wieczora, itp., w zależności od potrzeb grupy).  W pierwszym dniu zaczynamy o g. 10.

MIEJSCE:
Kraków (dokładny adres podamy kilka dni przed kursem)
Zgłoszenia: anetapondo@miastokobiet.pl, 

SPRZĘT MALARSKI:
Będą Ci potrzebne: 8 podobrazi w różnych formatach, farby, pędzle, mogą być brokaty, spraye itp.
Uwaga: farby olejne długo schną, więc nie poleca się ich na warsztaty, nie zapomnij też o luźnym stroju, który możesz pochlapać farbami. W Krakowie można je kupić w sklepie Szał dla plastyków (potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, napisz do nas)

INWESTYCJA:
I poziom – 900 zł, II poziom – 900 zł, Kurs Mistrzowski – 3000 zł
Istnieje możliwość wzięcia udziału w połowie warsztatu (3 dni – 500 zł) lub posmakować procesu przez 1 dzień – 200 zł [o ile będzie wolne miejsce, pierwszeństwo mają osoby, które przyjdą na całość]

Zgłoszenia: anetapondo@miastokobiet.pl (ANETA), tel. 501 415 822 lub akademiaduszy@gmail.com (ISSA)

wydarzenie na fb: Warsztaty Sztuki Transcendentalnej

PROWADZĄCA WARSZTATY:

Issa tifaret (Ewa Szymczak)
Issa tifaret (Ewa Szymczak)

Issa Tiffaret (Ewa Szymczak) jest artystką intuicyjną, nauczycielką sztuki transcendentalnej. Od dwóch lat mieszka na Bali, gdzie prowadzi warsztaty Transcendental Art. Miesiące zimowe spędza w Indiach, dokąd zaprasza na kursy Ajurwedy. Do Polski przyjeżdża w lipcu i sierpniu.
Issa przez wiele lat pobierała nauki u tybetańskich mistrzów oraz tłumaczyła ich skrypty i nauki. Pracuje ze światłem, kolorem i dźwiękiem. Jej warsztaty sztuki transcendentalnej są głębokim zanurzeniem w sztuce intuicyjnej i kreacji życia, są odkrywaniem wewnętrznego artysty i podróżą w głąb siebie.