Gdybym miała Ci powiedzieć jakie są najlepsze momenty w „Mocnych rozmowach” odesłałabym Cię do „21 lekcji z Mocnych rozmów”. Cykl krótkich filmów motywacyjnych nagrałam po to, by wydobyć z tej książki the best of cytatów, idei, inspiracji. Jedna z Czytelniczek nazwała książkę kuferkiem ze skarbami. Niezależnie od tego, ile się już z niego wyjmie, to przy każdym kolejnym sięgnięciu znajduje się kolejny skarb.

Fakty o cyklu „21 lekcji z Mocnych rozmów”

– Filmy nagrywałam codziennie, z wyjątkiem weekendów od końca listopada do końca grudnia (i był to ekstremalny wysiłek).
– Filmy trwają ok. 10 minut (jeden wyjątkowo aż 20). Ten format wymuszał kondensację treści i pewne uproszczenia, za to jest bardzo łatwo przyswajalny w odbiorze.
– Filmy dystrybuowałam na kilku platformach: FB, IGTV, YT
– Wywiad z każdym bohater książki był inspiracją do 3 lekcji biznesowych lub rozwojowych oraz do 1 literackiej. Ostatnia lekcja była livem o tym, jak stworzyłam ten cykl i ile po drodze błędów popełniłam. Jednym słowem case study, sto procent praktyki.
– W ramach redystrybucji treści, oprócz filmów, powstawały w portalu www.miastokobiet.pl na bieżąco artykuły, będące niedosłowną transkrypcją tego, co w filmach.

Od ciała do wywiadu

Wszystkie lekcje znajdziecie tutaj: 21 lekcji z Mocnych rozmów . W tym tekście streszczam pierwsze cztery tematy, żeby wam pokazać, co możecie znaleźć głębiej.

Lekcja nr 1: Słuchaj swojego ciała

Przez tę lekcję prowadzi nas cytat:

„Mam teorię, że moje ciało wie, że do mnie nie można mówić szeptem, tylko trzeba mi dać w pysk, bo inaczej nie usłyszę.”

Tak powiedziała mi Monika Jurczyk, OSA, osobista stylistka, w pierwszym wywiadzie.
Jest to lekcja o tym, jak nadużywamy swojego ciała, jak udajemy, że o nie dbamy podczas, gdy stawiamy je do pionu tylko po to, żeby więcej harować.

Transkrypcja i film TUTAJ

Lekcja nr 2: Zarabiaj na tym, co przychodzi ci z łatwością

Do tej lekcji zainspirowało mnie zdanie Moniki:

„Moją najważniejszą zasadą jest cenienie własnej wartości”

Przyglądam się przekonaniom na temat pieniędzy, talentów, wyceniania własnej wartości i niedoceniania siebie
Transkrypcja i film TUTAJ

Lekcja nr 3: Możesz być jaka chcesz

Świat byłby piękniejszy, gdybyśmy akceptowali naszą różnorodność, a jeszcze piękniejszy, gdybyśmy tę akceptację zmienili w zaciekawienie drugą osoba, czy wręcz w fascynację naszą odrębności, bo w ten sposób pokazujemy sobie świat z kompletnie innej perspektywy.
Mantra Moniki „możesz być jaka chcesz” jest lekcją akceptacji.

Transkrypcja i film TUTAJ 

Lekcja 4: Wywiad to nie rozmowa

W lekcjach literackich, a tak naprawdę dziennikarskich, przybliżam tajniki mojego pisarskiego warsztatu. Zaczynam od tego, czym jest wywiad i rozróżnienia między rozmowa a wywiadem.

Transkrypcja i film TUTAJ

O czym są „Mocne rozmowy”

„Mocne rozmowy” to 5 wywiadów z ludźmi, których cenię, którzy zmieniają kawałek świata wokół siebie na lepsze.  Wywiady w książce to 5 pasjonujących historii o życiu, które dadzą wam więcej niż tona podręczników, dlatego że patenty w nich zawarte, bohaterowie sprawdzili na własnej skórze. Czytając te opowieści – z jednej strony uniwersalne (bo w gruncie rzeczy wszyscy zmagamy się z tymi samymi problemami i mamy podobne pragnienia), a z drugiej przefiltrowane przez osobiste doświadczenie – możecie się przeglądać  w nich jak w lustrze.

Moja piątka superbohaterów to:
Monika Jurczyk, OSA, Osobista Stylistka
Ola Budzyńska, Pani Swojego Czasu
Dagmara Skalska, Pozytywna Egoistka
Joanna Hussakowska, instruktorka 5 Rytmów
Michał Godlewski, założyciel Instytutu Oddechu